Yaşlanma Karşıtı Harika 5 Vitamin

Yaşlanma Karşıtı Harika 5 Vitamin

Vitaminler sağlık ve esenlik için gereklidir. Bazı vitaminler günlük tüketimimizin bir parçası olmalı ya da çok iyi ya da hasta bile hissetmeyiz.

Vitaminlerimiz genç kalmak ya da en azından genç görünmek ve canlı tutmak için çok önemli bir yere sahiptir. Bazıları vücudumuzda, özellikle de cildimiz üzerinde çok derin ve şaşırtıcı bir etkiye sahiptir.

Bazı yaşlanma karşıtı vitaminler vücudunuzun yaşlanan hücrelerinde serbest radikaller ve kimyasallarla savaşmak için şaşırtıcı sonuçlara sahiptir.

İşte 5 harika Yaşlanma-Karşıtı vitaminler:

B6 Vitamini:

Bu vitamin, yediğiniz yiyeceğin protein ve yağlarını tüketmenize yardımcı olur. Sinirlerinizi ve cildinizi yaşlanma sürecinden kaynaklanan her türlü rahatsızlıktan korumak için sinir ve kan dolaşım sisteminin işleyişinin düzenlenmesine yardımcı olur. Sinirlilik, ağız yaraları ve kas krampları genellikle bu vitamin eksikliğinin işareti olarak kabul edilir. Yumurta, peynir, süt, kavun, lahana, sığır eti, böbrek eti, kepek, buğday tohumu vb. Yiyecekler en iyi B6 vitamini kaynağı olarak kabul edilir.

B12 vitamini:

Bu vitamin vücudunuzun kırmızı kan hücrelerini, gıdalarınızda bulunan proteinleri, karbonhidratları ve lipitleri kullanarak yeniden üretmesini sağlar. Ayrıca, kısa süreli belleğinizi geliştirmenize, enerjinizi artırmanıza ve fiziksel yapınızı dengelemeye ve dengelemenize yardımcı olur. Kalp çarpıntısı, vücut kokusu ve adet sorunları, anemi, beyin hasarı vb. Gibi çeşitli önemli sorunlara neden olan B12 vitamini eksikliğinin bazı belirtileridir.

Vücudunuzdaki bu vitamini emmek için kalsiyum varlığı gereklidir. Peynir, yumurta, et ve süt ile yan ürünleri ve besin mayası iyi bir B12 vitamini kaynağıdır.

C vitamini:

Vücudunuz bu vitamin aracılığıyla çok çeşitli faydalar elde eder. Kolesterolü düşürür, soğuk algınlığı ile savaşır, enfeksiyonları önler, kan pıhtılaşmasını azaltır, ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırır ve yaraları daha hızlı iyileştirir. Yorgunluk, iştah kaybı, gastrointestinal problemler ve burun kanaması, bu vitaminin eksikliğinin bazı belirtileridir. Yetişkinler, bu vitamini uygun hale getirmek için günde 500 mg’dan 2 gr’a kadar alabilirler. C vitamini, insan vücudu tarafından diğer birçok hayvan gibi doğal olarak üretilmez. Narenciye, patates, çilek, yapraklı sebzeler, karnabahar ve domateslerden elde edebilirsiniz.

D vitamini:

Yemeğinizde bulunan fosfor ve kalsiyum, D vitamini yardımı ile emilir. Eksikliği nedeniyle ostemalazi, raşitizm, diş çürümesi ve yaşlılık osteoporozu gibi ciddi bir problemle karşılaşabilirsiniz. Süt ürünleri, somon balığı, ton balığı, sardalya gibi balıklar, bol miktarda D vitamini içerir. Yetişkinlerin formda kalmak için günde 500-1000IU almaları tavsiye edilir.

E Vitamini:

Bu vitamin, vücudunuzun çeşitli hücrelerine iyi bir oksijen taşıyıcısı olarak kabul edilir ve bu nedenle diğerlerinin arasında en iyi vitamin olarak kabul edilir. Yanıkları hızlı bir şekilde tedavi eder ve kan pıhtılarını azaltmaya yardımcı olur. Kas dejenerasyonu, atrofi ve kırmızı kan hücrelerinin yıkımı, eksikliğinin ana belirtileridir.

Soya fasulyesi, kepekli tahıllar, buğday tohumu, brokoli, tam tahıllı hububat, ıspanak, Brüksel lahanası vb. Yiyecekler, E vitamini açısından zengindir. E vitamini yetişkin bir dozajı, sağlık durumuna göre günde 200-1200 IU ile sınırlıdır. kullanıcı.

E vitamini, toksik olmayan doğaya sahip yaşlanma karşıtı vitaminlerden biridir. A vitamini ve D vitamini, uzun süre yüksek dozda alındığında vücudunuz üzerinde çeşitli olumsuz etkilere sahiptir.

Ayrıca, doğal ürünler ve yaşlanma karşıtı vitaminlerde bulunan anti-aging antioksidanlar arasındaki fark çok düşüktür. İçlerinde doğal içerik bulunan yaşlanma karşıtı vitamin takviyeleri kullanmalısınız.

 

Yorum yapın