Multivitaminler Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Multivitaminler Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

en iyi multi vitamin
multivitaminler, en iyi multivitaminler, multivitaminler nasıl kullanılır, dogal multivitaminler

Multivitamin

Multivitaminler ; vücuda gerekli vitaminleri ve mineralleri ulaştırmak ve dolayısıyla onları en iyi sağlıkta tutmak için kullanılır. Tek sorun, bizim için en iyi multivitamin olduğunu iddia eden multivitamin sayısı arasında böyle bir en iyi multivitamin bulmaktır.
Çocuklar, erkekler ve kadınlar için en iyi multivitamin’i bulmak için tek bir Altın Kural vardır ve bu da kendini malzemeler hakkında eğitmektir. Bir multivitamin içine neyin ve neyin eklendiğini biliyorsak ve vücudumuzun neye ihtiyacı olduğunu anlamak için iyi eğitimliyiz, o zaman parti içindeki en iyi multivitaminleri seçebiliriz. Örneğin, piyasada birçok multivitamin takviyesi vardır; bazıları pahalı, bazıları pahalı. Fiyat, sağlığımız için iyi olanı ayırt etmek için asla bir kriter olmamalıdır; Yine de para harcamak yerine her zaman malzemeyi gözden geçirin.

Ne zaman bir multivitamin alındığında, dikkat edilmesi gereken ilk şey kimyasallardan veya katkı maddelerinden arınmış olup olmadıkları ve ikincisi içinde bulunan ana bileşenlerin ne olduğudır. Şeker, nişasta, glüten, silika ve herhangi bir yapay renk veya tat gibi katkılardan kaçınılmalıdır. Öte yandan, kadınlar ve erkekler için ortak olan Vitaminler, Mineraller, Adaptojenler, Özel Besin Maddeleri, Flavonoidler, Karotenoidler, Antioksidanlar, vb. Gibi maddeler seçilmelidir. Beta-Sitosterol, Chrysin, Likopen, Isırgan Kökü Ekstresi, Saw Palmetto ve Zing Asetat erkeklerin hepsine özgüdür, bu nedenle erkeklerin buna göre karar vermesine yardımcı olurlar. En iyi multivitamin, enerjiyi arttırma, hastalık olasılığını azaltma ve genel sağlık ve refahı canlandırmalarını içerir. Bu sadece multivitaminlerin içermesi gerekenlerin bir özeti

En iyi multivitaminler

Çocuklar için en iyi multivitaminler

Bu tip multivitaminler, büyüyen bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanır. Dengeli beslenmeye sahip olmayan çocuklara ya da sadece seçici yiyicilere yardım etmede çok önemli bir rol oynamaktadır. Bir çocuğun multivitamin, doğru seviyelerde yeterli miktarda vitamin artı mineral içermelidir (aşırı dozda olmalıdır). Mükemmel doz, çocuğa vitaminlerin yanı sıra minerallerin de% 100’ünden az veya fazla olmamalıdır.

Erkekler için en iyi multivitaminler

Güçlü ve sağlıklı kalmaları için erkeklere vitamin ve mineral formülasyonu sunmaları amaçlanmıştır. Erkek multivitaminleri fosforda 700mg, C-90mg, E-15mg, kalsiyum-1000mg, magnezyum-410mg, niasin-16mg, B6-1.3mg, B12-2.4mg, folat-400mg ve riboflavin-1.3mg vitaminlerini içermelidir. . Ancak, bu vitamin ve minerallerin miktarı hakkında doktorunuzdan tavsiye almanız gerekir.

Doğum öncesi multivitaminler

Hamile annelere, onları ve rahimdeki büyüyen bebeklerini beslemek için gerekli multivitaminleri sağlar. Bu multivitaminler, sabah rahatsızlığından muzdarip hamile anneleri desteklemeyi amaçlar. Bu formülasyon, annelerin gebe kalmayı düşünmeden önce yeterli miktarda folik asit almasını ve sonunda gebe kaldıklarında yaklaşık 600 mcg olmasını sağlamayı amaçlar.

Yaşlılar için multivitaminler

Yaşlılar çok az vitamin almanın yanı sıra onları güçlü ve sağlıklı tutmak için gereken mineralleri de alırlar. Bazı yaşlılar vitamin alsalar bile, bazıları yemek yemelerini zorlaştıran şartlarla karşı karşıyadır. Yaşlıların çoğu ihtiyaç duyulan D vitamini seviyesini almazlar ve bir dizi başka vitamin isterler.

Kadınlar için en iyi multivitaminler

Kadınların sağlığı sadece eşsizdir, bu yüzden multivitamin ihtiyaçları erkeklerden daha yüksektir. Örneğin. Doğum yapan kadınlar, her doğum yaptıklarında kan seviyeleri düştüğü için daha fazla vitamin ve mineral gerektirir. Demir, kalsiyum ve folik asit günlük diyetlerine dahil edilmelidir.

Antioksidan multivitaminler :

Bu multivitamin türünün önemi kadının vücudunun ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Kadının vücudundaki serbest radikallerin hareketlerini etkisiz hale getirmeye yardımcı olur . Bu serbest radikaller, temel olarak, örneğin hücre zarı gibi hayati vücut hücrelerinin konfigürasyonlarını tahrip eder ve sonuçta rahatsız eder. Antioksidanlar, kötü niyetli kirleticileri bağlamaya yardımcı olur ve bu sayede içlerindeki zararlılığı ortadan kaldırır.

Folat:

Merkezi sinir sisteminin elementel büyümesinin bir parçasını oluşturur ve hücrelerin temelini oluşturan RNA ve DNA’nın yapımında kullanılan besin maddesi olarak görülür. Folat’ın DNA üzerindeki değişiklikleri önlediği ve bu nedenle kanseri durdurmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir. Omurgayı kusurlu bir şekilde kapatma sorunu kontrol edilir.

B6 Vitamini :

Normalde metabolizmaya yardım eden ve mükemmel beyin performansı için topun yuvarlanmasını sağlayan piridoksin olarak adlandırılan temel multivitaminlerin listesine katılır. Eksikliği kansızlığı arttırır ve daha fazla kullanım zehirli olabilir.

Multivitamin Çeşitleri

Belki de multivitaminlerin ilk etapta neler olduğuna daha yakından bakabiliriz. Çoğu multivitamin, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için formüle edilmiş preparatlardır. Doğum öncesi bakım, bebekler / çok küçük çocuklar, genç yetişkinler, erkekler, kadınlar, 50 yaş ve üstü çocuklar, stres, diyabetik ve benzeri tıbbi durumlar için multivitaminler vardır. Bunlar kapsüller, tabletler, yumuşak jeller, toz veya sıvı formunda olabilir. Bazıları enjekte edilebilir preparatlar şeklinde gelir. Multivitaminlerin ortak tüketimi genellikle günde bir veya iki kezdir, ancak tüketim için günde 3-7 kez etiketlenmiş olan bazıları da vardır. Çoğu multivitamin takviyesi tezgahtan satın alınabilir, ancak enjekte edilebilir tür gibi tıbbi olarak reçete edilenler ve tıbbi koşulları olan kişiler için ilaçlarla birleştirilen diğerleri de vardır.

Doğal Multivitaminler

multivitamin takviyesi
multivitamin, dogal multivitamin, en iyi multivitamin

Doğal multivitamin takviyelerinin sağlayabileceği sağlık yararlarını duymak, bir cinsel kategori takviyesi satın almalı mı, yoksa erkekler ve kadınlar tarafından kullanılabilecek mi, birkaç özelliğe karışabilir.

Buna bağlı olduğunu düşünüyorum ve tanınmış bir kuruluş karar vermenize yardımcı olmalıdır. Erkek ve dişi donanımlar arasındaki tek farklılık, farklı içerikler içermeleridir.

Doğal bir multivitamin, tıbbi mağazalarda veya tedarik mağazalarında satılan karakteristik yapay multivitaminden farklıdır. Doğal multivitamin, aşağıdaki kurulumlardan birinde bulunur:

1. Komple Gıdalar Multivitamin – ağırlıklı olarak meyve ve meyve ince taneciklerinden ve / veya özetlerinden oluşur.

2. Yüksek Güçlü Multivitamin – yüksek güçlü B kompleksi, C Vitamini, Beta Karoten, vb.

3. Biyolojik Multivitamin – UDSA biyolojik bitki besin maddeleri ile birlikte.

4. Çoklu Beslenme Multivitamin – yukarıdaki kurulumlardan herhangi birine sahip olabilir, ancak aynı zamanda bağışıklık sistemi, canlılık, kadın sağlığı, erkek sağlığı vb. İçin tam bir sonuç sunar.

Yukarıda belirtilen tüm biçimleri birleştiren bazı doğal multivitaminler vardır. Günümüz dünyasında, doğal multivitaminler günden güne gelişmekte olduğundan, teşvik edici bir ortamda yaşıyoruz – ve uzman bilim adamları inanılmaz doğal multivitaminleri açıkça ifade edebiliyorlar. Daha iyi yol tutuşu uygulamaları, en iyi üniversite araştırmasının meta-analizi ile birlikte, doğal multivitaminleri batı dünyasında yetişkinler için bir zorunluluk haline getirir.

Dişiler için yapılan geliştirmeler normal olarak aromatik bitkileri ve bileşenleri, ahenkli sustenansa ve diğerlerini susturucu hormonlara uyumlu hale getiren hormonlardan oluşur. Yaşınız 30’un altındaysa, belki de cinsiyete özel bir donanım satın almanıza gerek yoktur. Piyasada bulunan binlerce kuruluş hızlı para kazanmaya çalıştığından, çok sayıda erkek ve kadın için hızlı para kazanmaya çalıştığından, kötü multivitamin markalarına da bakmalısınız. nakit harcamak için bir geliştirme arayışı içindesiniz.

Doğal multivitaminler aşağıdakilerden yapılır

· Tozlar – kuru meyveler, bitkiler veya ince bir toz halinde öğütülmüş ve şekerler veya kapsüller, haplar veya ince parçacıklar (içecekler, pürüzsüz karakterler vb.) Şeklinde alınan sebzeler

· Özet – bunlar bitki örtüsünün tozu enerjik bileşenlere indirgemesidir, bu yüzden daha yoğundur.

· Doğal Bileşenler: İnanılmaz mikro-besin değerleri ve doğal olarak oluşan birçok vitamin, rezerv, amino asit, enzim, omega 3 sundukları için biyolojik olarak veya cansız olabilen, toplanabilen, işlenebilen ve doğal olarak kullanılabilen bileşenler, vb.

Doğal bir Multivitamin seçerken temel özelliklerden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

– Saflık – tüm geliştirmelerin saf olduğunu iddia ediyor, ancak çok azının gerçekte teklif ettiği bulundu. Bu, kurucusunun uygun şekilde muamele gördüğü ve toksik içermeyen, PCB’ler vb. Test edildiği anlamına gelir.

– Köken – doğal bileşenlerin kökenleri, çoğunlukla dünyadaki bazı yerlerin, ek yerlere karşı doğal bir elementte aktif bileşenin gelişmiş emilimini sağlamaları nedeniyle.

– Güç – bu enerjik elementin gerçek miktarını güç ve nicelik açısından olacaktır.

– Etkililik – bu, insan figürünün doğal multivitaminlerin mikro besin standartlarını esasen nasıl kullandığı ve bütünleştirdiği yöntemdir. Doğal bir multivitamin’in etkinliğini öngörmek, zaman ve kullanım denemesinden veya deneysel izlerden kurtulmamışsa, zordur. Bu formüller sadece daha etkili olan doğal multivitaminleri kullanacaktır.

Bugünlerde piyasada çok sayıda multivitamin markası kimyasal maddelerden ve düşük kaliteli elementlerden üretilmekte ve para israfı ve zindeliğinize zararlı olduğu anlaşılmaktadır. Müşteriler olarak uyanık olmalı ve kendimize neyin iyi neyin olmadığını öğretmeliyiz. Zindeliğiniz ve konforunuzda dikkat çekici bir değişiklik yapacak doğal bir multivitamin geliştirmesi bulmanıza yardımcı olabilecek sayısız güvenilir kuruluş vardır.

İnsanların Multivitamin Almasının Nedenleri

Peki neden multivitamin almanız gerektiğini düşünüyorsunuz? İlk olarak, multivitaminler günlük diyetinize iyi bir destek sağlar. Taze meyve, sebze ve tahıl yemekten yoksun olduğunuzu düşünüyorsanız, multivitaminleri bu yiyeceklerin eksikliğini gidermek için almanız iyi olur. Dahası, diyetinizin önemli vitaminlerden yoksun olabileceği noktalara multivitaminler eklemek sizi mümkün olduğunca sağlıklı tutmak için doğru yoldur.

Kısıtlı bir diyette olduğu gibi bazı diyet dengesizlikleriniz varsa veya sadece besleyici ve sağlıklı bir şeyler yemeyen tipseniz, multivitaminler almanız akıllıca olabilir. Gebe kadınlar ve yaşlıların farklı beslenme ihtiyaçları olabilir ve bunlar doktorları tarafından belirlenen multivitaminlerle tamamlanabilir.

Yorum yapın