C Vitaminini Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1. C vitamini bir antioksidandır.

Bir antioksidan, bir şeyin oksitlenmesini önlemeye yardımcı olan bir moleküldür. Normal olarak insan vücudunda oksidasyona neden olan birçok süreç vardır (sadece yaşam ve nefes alma yan ürünü), ancak vücudunuzda çok fazla oksidasyon hasar ve C vitamini ile uygun bir diyetle sonuçlanır (yaygın olarak turunçgillerde bulunur. limon, limon, portakal, vb.) minimize edebilirsiniz. Böylece C vitamini açısından zengin bir diyet yemek, cildinize sağlıklı kalmak için gereken besinleri verecektir.

 

2. C vitamini kolajen üretimine yardımcı olur.

C vitamini açısından zengin gıdalar ile uygun bir diyetle vücudunuzda kollajen (cildinizde esneklik ve dayanıklılık veren proteinler) üretebilecek kadar C vitamini olabilir. Yeterli kollajen üretimiyle, cildiniz güçlü ve dayanıklı kalacaktır.

 

3. C vitaminini yok etmeyin

Bakır, kaynama, pişirme, pastörizasyon (süt gibi gıdalarda mikrobiyal gelişmeyi yavaşlatan bir süreç), öğedeki herhangi bir C vitamini yok eder, bu yüzden C vitamini açısından zengin gıdalar hazırladığınıza dikkat etmeniz gerekir.

 

4. Kararsızdır.

Bir antioksidan olan C vitamininin erdemleri … onun doğasının dengesiz olmasını sağlar. Sadece havaya maruz bırakıldıklarında C vitamini okside olur ve C vitamininin çok güçlü etkileri işe yaramaz hale gelir. Bu nedenle Cellex-C Advanced C Serum gibi ürünler, güneş ışığını ve diğer şeylerin içeriğini oksitlemesini önlemek için cam polarize cam şişede tutulur.

 

5. Scurvy hastalığını önleyebilir.

Scurvy, C vitamini eksikliği olan ve bağ dokularının bozulmaya başlamasına ve bazılarının buna bağlı olarak ölmesine neden olan bir hastalığı olan bir hastalıktır. Geçmişte, bu hastalığı taşıyan ana insanlar, denizde dışarı çıkmaya yatkın denizciler ve korsanlar gibi uzun süreler boyunca denizde dışarı çıkmış kişilerdir.

 

6. Etten C vitamini elde edilebilir.

Tavuk, sığır eti ve  karaciğeri mükemmel bir C vitamini kaynağıdır, ancak bunları çok fazla pişirmek diyetinizdeki herhangi bir etkiyi yok edecektir.

 

7. C vitamini çoğu hayvanda üretilebilir, ancak insanlarda üretilemez.

Çoğu plan ve hayvan kendi bedenlerinde kendi C Vitamini kaynağını üretebilir. Bu nedenle diyetlerinde mutlaka C vitamini bulundurmaya gerek yoktur. Ancak insanlar, özellikle diyetlerinde ihtiyacı olan birkaç memeli türüdür. Böylece, her zaman için (ideal olarak taze) kendinize hazır bir kaynağa sahip olmanız önemlidir.

 

8. C vitamini birçok metabolik süreç için gereklidir.

Vücudunuzun normal metabolik süreçlerinin çoğunun, yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz yan ürünleri yaratmak için bir koenzim (C vitamini gibi) gerekir. Bunlar olmadan cildiniz acı çekebilir.

 

9. C vitaminini doğrudan uygulayabilirsiniz

Vücudunuzun bir seferde ne kadar absorbe edebileceğine dair kısıtlamaların yanı sıra, C vitamini potansiyelinin çoğunu yok etmek için midenizin asitle dolu olduğu gerçeği nedeniyle, ya C vitamini için gerek duyduğunuz yere doğrudan doğruya C vitamini uygulayabilirsiniz. Uygun cilt bakım ürünleri veya diyetinizde, sindirim sürecinin vücudunuzdaki besin maddelerini daha kolay emebilmesini sağlayacak.

 

10. Çok fazla almanız ishale yol açar

Çok fazla C vitamini almak, ishalin nedenidir (daha fazla sıvı bağırsak hareketleri). Bu diyetinizdeki besinleri tamamen ememeyebilir ve ayrıca diyetinizdeki su kaybını temizleyebilir. Bunların hepsi cildinizin sağlığını etkileyecektir.

 

 

Yorum yapın